GLASSERVIS, 33 delar, Monica Bratt, Reijmyre, 1900-talets mitt.

12 seltersglas, h 7,5.
9 vinglas, h 15,5.
7 skålar, h 4 - 14.
2 kannor, h 6,5.
Bålskål, h 25, karaff, h 19, assiett, diam 15.

Bruksslitage, nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK