TESERVIS, 40 delar, porslin, "Indiska blommor", Meissen, 1900-tal.

Floral dekor i grönt, guldkant. 12 tekoppar med fat, 12 assietter, 2 kaffekoppar med fat, gräddkanna, mjölkkanna, 3+2 mindre ovoida fat, 2 smörsnäckor, musselformat skålfat, kvadratiskt fat, 2+1 mindre skålar med fat.

Slitage, enstaka nagg.

Lähtöhinta
8 000 SEK