TAKLAMPA, jugend, Alice Nordin, för Böhlmarks Lampfabrik, 1910/20-tal. H 90.

Koppar och frostat, slipat glas. Örnar uppbärande glaskupor.

Smärre, ej utvändigt synliga nagg. Elektrifierad. Smärre slitage.

Lähtöhinta
20 000 SEK