HÄNGSKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal.

Skåpet sitter ihop med plugg. Ålderdomligt målat, rosenmåleri. Bakom liggande dörr en hylla samt skedhylla. L 41, B 19,5, H 57,5. Nyckel finns.

Brukslitage. Färgslitage. Spricka. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK