BLOMBORD, 2 st, koppar, Gnosjö Konstsmide, 1970-tal.

Avlång kopparlåda med aluminiumbotten med svart benställning i metall. L 80, B 22, H 48. Lådans djup 12.
En ej monterad, säljes i originalkartong. Kvadratisk kopparlåda med aluminiumbotten med benställning i svart metall, svart gummikant. Totala mått L 44, B 42, H 48. Lådans djup 12.

Den avlånga lådan två bucklor på brättet.

Lähtöhinta
1 500 SEK