RELIEF samt ASKFAT. Stengods resp fajans. Stig Lindberg.

Relief. Stengods, dekor av man och kvinna. Signerad Stig L. Baksidan stämplad Gustavsberg. 32 x 34.

Askfat, fajans. Kvadratisk, tre kvinnor, "Karneval". Sign med studiohanden. 15,5 x 15,5.

Båda med nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK