NATTDUKSBORD, art deco, SMF (Svenska möbelfabriken), 1930-tal.

Betsad björk. Låda samt dörr. Intarsiadekor av meanderbård och lilja. Metallknoppar. Stämpelmärkt. L 40, B 34, H 65.

Slitage. Repor. Smärre fläckar.

Lähtöhinta
1 800 SEK