SERVISDELAR, 50 st, porslin, "Blå eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

Blå och vit glasyr. 3 uppläggningsfat, såsnipa med fat, skålfat, 4 skålar, vas, kaffekanna med lock, gräddkanna, 12 stora koppar med fat + 2 koppar, 5 mellanstora koppar med fat + kopp, 12 små koppar med fat, 6 assietter.

Mindre slitage. Enstaka delar med nagg. Enstaka delar med glasyrdefekter.

Lähtöhinta
5 000 SEK