Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

VAS o ASKFAT, 2 st, stengods. Stig Lindberg, Gustavsberg.

"Domino", svartvit glasyr. Vas cylinderformad med horisontella band av rutdekor, h 15. Askfaten med kvadratisk dekor, ett med symbol, 15,5 x 15,5 resp 20 x 20.

Smärre slitage. Större askfat med nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK