SERVISDELAR, 3 delar "Sachsisk blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets mitt.

Kaffekanna, polykroma blommor, guldkanter. H 29.
Ett par sexkantiga skålar med profilerad kant, polykroma blommor. Diam 24.

Slitage. Glasyrdefekt.

Lähtöhinta
1 500 SEK