249442

VASER, 2st, glas, Daum, Nancy, Frankrike, bl a jugend, 1900-talets början-1930-tal, sign.

Vas, underfång med tre hänklar, h 23. Mindre i jugend, böljande form, h 15,5. Sign Daum Nancy.

Sprickor vid hänklar, mindre kantnagg. Mindre vasen med obetydlig nagg samt tillverkningsnagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK