BÄGARE SAMT KOPP, silver, bl.a. London, England, 1800-1900-tal. Tot ca 402g.

Bägaren med bukig form med graverad dekor på livet i form av blomster. Vid fot samt utvikt mynning. Svängd hänkel. H 9. Koppen i rokokostil med bukig form, delvis godronnerad. Svängda hänklar. H 8.

Slitage.

Lähtöhinta
2 500 SEK