FÅTÖLJER, ett par, "F60", Karl-Erik Ekselius för JOC möbler, Vetlanda. 1970-tal.

Stomme i aluminium. Lösa, djuphäftade dynor i ljusbrunt läder. Sadelgjord resp läderband i sits och rygg.

Slitage. Sittdynorna med kraftigt slitage.

Muut tiedot

Formgivna 1966.

Lähtöhinta
8 000 SEK