MATSALSMÖBLEMANG, 10 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Bord, skänk, 6 stolar, 2 karmstolar. Vitlackerat, patinerat. Stolar med svängd genombruten rygg, skuren snäckformation, svängda karmar och svängda kopplade ben. Lös stoppad sits. Runt bord, svängd sarg, svängda kopplade ben. 3 iläggsskivor à 30 cm. Diam 115, h 74. Skänk med två dörrar, fyra lådor. L 175, b 48, h 80. Nyckel finns.

Bruksslitage, smärre färgbortfall och repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK