DOSOR, ett par, ARMBAND samt FAT, silver, 1800-tal. Bl a Adolf Lillja, Stockholm. Total vikt: ca 180 gram.

Dosor med lock, ett par, Adolf Lillja, Stockholm, 1847. Diam 6, höjd 3,5. Armband, 1847. Diam: 7. Fatets längd: 9,5.

Ställvis slitage.

Lähtöhinta
2 500 SEK