SALSSKÅP, senbarockstil, sent 1700-tal.

Bonad. 2 delat skåp med 3 större lådor. över liggande dörrpar med innanför liggande hyll samt lådinreding. Pariserblå målning innan för dörrparet. Beslags del medföljer. L 143, b59, h 218

Slitage, repor, ommålat. Handtag samt list saknas. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
5 000 SEK