SERVIS, porslin, 109 delar, Bauscher Weiden, Tyskland, 1900-tal.

Polykrom blomsterdekor samt förgyllda kanter. 23 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 26 assietter, 24 mindre assietter, stort fat, 7 ovala uppläggningsfat, 4 fyrkantiga uppläggningsfat, 4 terriner, 2 såsbåtar på fat.

Bruksslitage. Mindre flisor. Mindre lagningar.

Lähtöhinta
4 000 SEK