KONSOLBORD, Japan, 1800/1900-tal.

Svärtat trä med infälld stenskiva. Konturerad skiva på underrede med svängda ben. Rikt skuren dekor av bladverk och blommor. L 135, b 60, h 76.

Nagg. Slitage,

Alkuperä - Provenienssi

Lähtöhinta
6 000 SEK