Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

TEVAGN, modell 900, design Alvar Aalto för Artek, Finland, 2000-tal.

Björkstomme, korg i rotting, vitkaklad skiva samt vitlaminerat hjul. Modellen formgiven 1937. L 90, b 65, h 60.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK