Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

KAFFE-och TESERVIS, 63 delar, porslin. Herend, Ungern. 1900-tal.

Bestående av 11 tekoppar med fat, 10 kaffekoppar med fat (2 extra fat medföljer), 4 mockakoppar med fat, 10 assietter, större, 15 assietter, mindre, 6 fat, askkopp, ytterfoder, tekanna med lock, sockerskål, gräddkanna, mjölkkanna samt såsskål. Dekor av blombukett i rosa mot vit fond och guld. Ozierbård.

Slitage, repor. Nagg.

Lähtöhinta
6 000 SEK