PARTI SILVER, 8 delar. B.la. Pehr Zethelius, Stockholm, 1796 o Adolf Lilja, Karlskrona, 1852. Totalvikt ca335g.

Bla 4 bestickdelar "Engels snäck", Matsked av Pehr Zethelius. Supkalk Mikael Sedelin, Sundsvall, 1802, h 12,5.

Slitage, repor, bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK