Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

PARTI SILVER, 5 delar, bla Danmark. 1900-tal. Total vikt 853g.

Såsslev, 1855, Adolf Lilja (1842-1863), Stockhlom. L 20.
Pokal, 1947, GAB. H 7
Fat, 1927, GAB. Diam 7
Kanna, rokokostil, 1961, HGY, Köpenhamn. Svensk importstämpel. H 23.
Kanna, stämplad Danmark. H 16.

Slitage. Fatet graverat.

Lähtöhinta
2 500 SEK