SKÅL med LOCK, ett par, silver, nyrokoko, Christian Hammer, Stockholm 1853. Totalvikt 491.

Rik akantusdekor med blomster formad knopp, svängda hänklar. H 33.

Slitage, repor.

Lähtöhinta
8 000 SEK