SNEDKLAFFSEKRETÄR, tidigt 1800-tal.

Mörkbetsad ek. Snedklaff med innanför liggande inredning av 14 mindre lådor varav den övre vänstra med innanför liggande lönnlåda. Raka sidor, fem lådor. L 112, b 55-95, h 104. Nyckel finns.

Slitage, sprickor, renoverad och med smärre kompletteringar såsom senare lås. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK