STOLAR, 8 st. Louis XVI-stil, 1800-tal.

Vitlackerade, delvis bronserade. Medaljongryggar. Raka, kannelerade ben. Klädda med lila tyg. En med målat motiv på framsidan av ryggbrickan. Samtliga med målad girlang på baksidan av medaljongryggen.

Bruksslitage. Färgbortfall. Spår av bemålning på framsidan av medaljonryggarna. Trasig ryggbricka på en av stolarna.

Lähtöhinta
6 000 SEK