SOFFBORD. Louis XVI-stil. 1800-tal.

Spår av bemålning. Svängd sarg med skuren dekor. Kannelerade ben med rosettanfang. Spegelglas som bordskiva. L 72, B 69, H 30.

Mycket maskstunget. Slitage. Färgbortfall. Skador. Delvis förstärkt i sargen.

Lähtöhinta
2 000 SEK