FIGURINER, 4 delar, Lisa Larson, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Katt, glaserad och målad. L 32, H 10.
Kalle, Serien "Larssons ungar", brun stengodslera, delvis glaserad och målad. H 18,5.
Isbjörn, Samlarserie, "Lillskansen" L 14, H 9.
Säl, Samlarserie "Lillskansen", vit stengodslera, glaserad. L 12, H 4,

Smärre slitage. "Kalle"har lite sprickor i glasyren.

Lähtöhinta
1 500 SEK