BYRÅ, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Svängd form, mönsterlagd fanér, tre lådor, förgyllda mässingsbeslag, träskiva med profilerad kant. L 121, b 57, h 80. Nyckel finns.

Slitage, smärre repor och sprickor, renoverad och kompletterad med senare beslag. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
16 000 SEK