SKEDAR, 16 st, silver, bl a Johan Malmstedt, Göteborg 1811. Tot vikt 749 g.

Matskedar. 4 st CFJ, Lund 1843. 6 st Johan Malmstedt, Göteborg 1811. Modell Svensk spets. 4 kaffeskedar, Andreas Nordstrand, Lund 1813. 2 teskedar, otydliga mästarstämplar, Stockholm 1868 respektive Göteborg 1823.

Gravyr. Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK