SOFFBORD, gustaviansk stil, brännmärkt sign. o dat. Ragnar Östergren, 1933.

Rektangulär form, kannelerade ben med utskurna prästkragar, polerad skiva med liten gallerdekor. L 90, b 53, h 62.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK