BESTICK OCH SERVISDELAR, 20 st, silver, bla Sverige 1900-talets mitt. Tot vikt ca 475 g.

9 kaffeskedar, 2 efterättskedar, fruktkniv, tårtspade, påpetare, uppläggningsbestick, sockersked, sockerströ, gräddkanna, liten skål på fot. Bland annat modell Tornedal. H 3-3,5.

Fruktkniv med rostfritt knivblad. Mestadels med gravyr. Slitage. Repor.

Lähtöhinta
2 300 SEK