BORDSUR, porslin, Augustus Rex-märke, 1800-talets andra hälft.

Urhus med dekor av antikiserande kvinna med lyra samt gosse. H 42.

Slitage. Urtavla med sprickor. Lagningar och skador. Ej funktionstestat. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK