Gustaf Sahlholm

(Ruotsi, 1860-1929)
Gustaf Sahlholm
(Ruotsi, 1860-1929)

SKRIVBORD samt STOL, jugend, Gustav L Sahlholm, tidigt 1900-tal.

Mahogny. 3 st Lådor i sargen, hurtsar med intarsia dekor och inre lådinredning. Stol och bord etikettmärkt Gustav L Sahlholm. L 143, b 81, h ca 78.

Slitage, repor. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
5 000 SEK