DOSA, silver, rokoko, trol Nordeuropa, 1700-talets andra hälft. Vikt ca 85 gram.

Locket med dekor av interiör med människor. L 7, H 2,5.

Ställvis hårt slitage. Senare botten.

Lähtöhinta
3 000 SEK