ERIK HÖGLUND. Ljuskrona för sex ljus, Boda Glasbruk & Smide, 1900-talets tredje kvartal.

Stomme av järnsmide, gjutna glaskläppar, blått och klarglas. Sex ljusarmar. H 85.

Bruksslitage, rostangrepp samt repor på ljusmanschetter.

Lähtöhinta
3 000 SEK