KAFFESERVIS, tot 24 delar, porslin, nyrokoko, sekelskiftet 1800/1900.

Vit glasyr med målad gulddekor i form av blad. Kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, 12 kaffekoppar med fat, 9 assietter med tryckt motiv av bevingade putti medföljer.

Smärre nagg på flera delar samt bruksslitage.

Lähtöhinta
1 000 SEK