SKRIVSKÅP, 1800-tal.

SKRIVSKÅP, 1800-tal.

Svartmålat med uppsvängt krön, tvådelat med snedklaff och inredning med lådor och fack. Dörrpar i övre del, tre lådor i nedre del.
Nyckel. L 89, b 58-98, h 203.

Delarna ursprungligen ej sammanhörande. Låsen saknas i nedre delen. Slitage. Renoverad.

Lähtöhinta
3 000 SEK