BÄGARE, 3 st olika, silver, bl a Johan Leffler, Falun 1799, Petter Wikström, Härnösand 1807.

En med otydl stmpl. Spår av invändig förgyllning. En med fylld fot, de två övriga vikt tot ca 60 g. H 4,5-7.

Bucklor, slitage, lagningar, bristningar, en avkortad och med fylld fot (Wikström).

Lähtöhinta
1 500 SEK