URNA med LOCK, porslin, Mingstil.1800-tal.

Locket med bronsmotnering. Monokromt växtmönster. Underglasyblått. Skuren träsockel. H 36, med sockel.

Runt hål i botten på urnan. Glasyrnagg. Glasyrdefekt. Smutsig. Bronsknoppen senare tillägg.

Lähtöhinta
2 000 SEK