SKRIVBORD med TABURETT, renässans/gustaviansk stil, 1800/1900-tal.

Ek.Skrivbord i rikt skuren dekor med låduppsatas, fyra stycken lådor. Tre lådor i sargen.
L 130, B 70, H 114.
Taburett i gustaviansk stil. Raka runda ben med kannelyrer. Rosetter skurna i hörnen. Klädd i grönt galon. Nyckel finns.

Slitage. Smärre repor och märken. Löst sittande delar.

Lähtöhinta
3 500 SEK