Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SKÅL, porslin, Qianlong, Kanton, Kina, 1700-tal.

Utanpåliggande glasyr. Rund skål med blomdekor i lila, rosa, orange och grönt mot en vit bas. Diam 20. H 9.

Bruksslitage. Färgslitningar i glasyren.

Lähtöhinta
2 000 SEK