FIGURINER, 2 st, stengods, Lisa Larson, Gustavsberg.

"Nils" ur serien "All världens barn", formgiven 1975, h 13, etikettmärkt. "Emma" ur serien "ABC-flickorna", formgiven 1958, h 16, sign.

"Emma" med slitage och krackelyr i glasyr.

Lähtöhinta
1 500 SEK