SKÅP, rödlackerat, Kina, 1900-tal.

Rödlackat skåp med rakform med två dörrar med bakomliggande hyllinredning. Två små lådor på insidan. Mässingsdekor på dörrarna. L 108, B 61, H 179. Nyckel finns.

Smärre slitage. Nött i färgen. Sprickor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK