URNA MED LOCK, flintgods, Alf Wallander, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

Jugenddekor med blå blommor. Märkt Dessin Alf Wallander. H 60.

Lock lagat av konservator. Krackelerad. Glasyrdefekt. Nagg.

Lähtöhinta
5 000 SEK