För vägghängning. Fanerade med ask. En hurts med skjutdörrar, en med lucka. L 78, b 30, h 42. 3 hyllplan, l 74, b 20. 4 väggfästen, h 77. Nyckel finns.
Bruksslitage, smärre skador.