BESTICK, 4 delar, silver, Alexander Sewjer, St. Petersburg, 1893. Tot vikt ca. 101 g.

Bordskniv, bordsgaffel, bordssked, mockasked. Dekor av bondelandskap med gård, kossa, kvinna samt fåglar. Kniv med knivblad i rostfritt stål ej vägd.

Bruksslitage. Bucklor. Ärjat vid slutet av knivbladet.

Lähtöhinta
4 000 SEK