CHOKLADKANNA, silver, Carl Magnus Ryberg, Stockholm, 1825. Vikt 350 g.

Lock med krönande urna. Handtag i trä. H 17.

Bruksslitage, märken samt smärre bucklor. Gravyr undertill.

Lähtöhinta
1 200 SEK