DOCKSKÅP med möbler, tillbehör och DOCKSKÅPSDOCKOR, 1800/1900-tal.

Dockskåp med tre våningar, L 76 B 42 H 118. Ca 40 möbler i plåt och trä samt diverse tillbehör bl a dockkläder. 15 st dockskåpsdockor i porslin o tyg L 6-17. Möbler i form av bl a bord, stolar, öppen spis, sängar, barnvagn, divan m.m. Företrädelsevis av tyskt fabrikat Walterhausen och Rock & Graner.

1 glasruta spräckt, repor, skador på skåp, slitage, vissa möbler trasiga. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
12 000 SEK