SERVISDELAR, 6 st, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Bestående av tallrik, tre stycken tedosor, gräddkanna, tekopp. Europeiserande dekor i grisaillefärger. Tallrikens diameter 23 cm. Tedosornas h 12-13.

Skador, lagningar.

Lähtöhinta
3 000 SEK