TÉSERVISDELAR, 31 st, flintgods, "Blå Eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

11 vita tékoppar med 11 blåa fat, 14 vita assietter, blå tékanna, sockerskål, gräddkanna samt mjölkkanna, 1 blå samt 1 vit mindre skål.

Smärre slitage. Enstaka mindre nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK